tel.: +48 515 451 217

biuro@latonafali.pl

nafali

18 stycznia 2021

ZIMA NAD MORZEM

Uzdrowisko Dąbki - zimą.

 

Dąbki są miejscowością sezonową, praktycznie nie oferująca możliwości zakwaterowania zimą. Ostatnie wydarzenia związane ze zmianami w możliwości podróżowania wprowadzają jednak pewne zmiany w turystyce zimowej nad polskim morzem.

 

Zmiany w Sezonie 2021 - Dąbki

Daleko idące zmiany przyzwyczajeń turysów i wczasowiczów spowodowane epidemią, przełożą się z całą pewnością na preferencje wypoczynku w 2021 roku. Sezon 2021 będzie napewno inny od poprzednich. Właściciele obiektów noclegowych oraz gastronomi w Dąbkach przygotowują i rozbudowują infrastrukturę Uzdrowiska Dąbki ze względu na wydłużenie się sezonu letniego.

 

Uzdrowisko charakteryzuje rozległa baza noclegowa w stosunku do niewielkiego centrum miejscowości. Jednocześnie, największym atutem jest jedna z najszerszych plaż w cały pasie morz bałtyckiego. Właśnie niepowtarzalna plaża w Dąbkach jest główną atrakcją dla turystów zimą. Ze względu na rządowe obostrzenia, wyjątkowo w sezonie zimowym, turyści nie odwiedzili Dąbek. Zmiana wspomnianych wcześniej preferencji może w najbliższym czasie zmienić ilość zapotrzebowania na usługi turystyczne w regionie Gminy Darłowo.

 

Majówka 2021 będzie z całą pewnością momentem kompleksowego otwarcia sezonu letniego, również szybko wypadające w tym roku kalendarzowym Boże Ciało (na dzień 3 czerwca 2021 roku) przyczyni sie do szybszego napływu turystów. Łącząc preferencje wczasowiczów ze zmianami w globalnej turystyce oraz nowemu modelowaniu trendów wypoczynkowych, śmiało można założyć, że zima w nad polskim morzem stanie się sezonem równie chętnie wybieranym jak góry.  

 

Sezon 2021 - wyzwania

Nowe warunki świadczenia usług turystycznych w Dąbkach oraz w całej turystyce nadmorskiej, stawiają przed organizatorami wypoczynku oraz przed wczasowiczami nowe wyzwania. Każdy Ośrodek, pensjonat, apartament czy domek letniskowy powinien być odpowiednio przygotowany do pobytu gości z zachowaniem najwyższych standardów higieny i czystości. Ponadto, można założyć że od naszych zachowań oraz topnia przestrzegania zasad będzie zależał kolejny sezon, w tym otwarcie restauracji czy barów nadmorskich.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ZALOGUJ ADMIN | COOKIES | © LATONAFALI 2024