tel.: +48 515 451 217

biuro@latonafali.pl

nafali

12 kwietnia 2018

trasy rowerowe

TRASY ROWEROWE OKOLICY UZDROWISKA DĄBKI

ROWEREM Z RODZINĄ I WYCZYNOWO. SZLAKI DLA KAŻDEGO.

 

Aktywny wypoczynek staje się coraz bardziej popularną formą spędzania urlopu. Trasy rowerowe Dąbki są w sezonie zapełnione przez rodziny z dziećmi na rowerach, gokarty, sportowców i wyczynowców oraz rolki i hulajnogi. Po właśnie zakończonym w 2017 roku generalnym remoncie głównej drogi łączącej Dąbki i Darłowo, zostały kompletnie wyremontowane i dodane nowe trasy rowerowe w Dąbkach i okolicy.

 

Otworzyło to możliwości zwiedzania rowerem pomorza środkowego bez konieczności wyjechania na ulicę. Poprawiło się nieporównywalnie bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych, a zarazem zmniejszono korki w okolicy Dąbek. Generalnie z Uzdrowiska Dabki możemy wyjechać w dwóch głównych kierunkach: Jarosławiec i Kołobrzeg.

 

TRASY ROWEROWE ŁĄCZĄCE DĄBKI I JAROSŁAWIEC.

Trasa z Dąbek do Jarosławca biegnie przez miejscowości: Bobolin, Darłowo, Darłówko oraz Wicie. Jest w pełni przygotowana do podróżowania rodzin z dziećmi, w niektórych odcinkach przebiega przez jezdnię, ale przejazdy są oznakowane i bezpieczne. Wyruszając na wycieczkę z naszego pensjonatu czy domku letniskowego właściwie nie musimy nic zabierać poza dobrym nastrojem. Trasy rowerowe biegną przy lokalnej gastronomii, barach i sklepach, więc nie ma konieczności szykowania zapasów na drogę.

 

Trasa rowerowa jest dobrze oznakowana, nie ma praktycznie możliwości zgubienia się, łatwo za pomocą Google maps wyznaczymy i oszacujemy czas i odległość eskapady rowerowej. Po drodze liczne atrakcje, które szeroko i szczegółowo opiszemy w kolejnych artykułach. Najważniejsze, że szlak rowerowy biegnie w większości przy samym morzu, jest odpowiednio przygotowany, a droga do Darłówka jest nową trasą rowerową z 2017 roku.

 

TRASY ROWEROWE ŁĄCZĄCE DĄBKI I KOŁOBRZEG.

Trasy rowerowe łączące Dąbki z Kołobrzegiem są mocno oddmienne niż Dąbki Jarosławiec. Głównie ze względu na fakt, że prowadzą przez Koszalin. Sam wjazd do Koszalina oraz trasy rowerowe w Koszalinie dają całkowicie nowe możliwości spędzania czasu wolnego, przy założeniu, że poświęcimy na niego już cały dzień. Dlatego, że odległość do Koszalina z Dąbek wynosi 20 kilometrów, a to dopiero początek wyprawy.  Na szczególną uwagę zasługuje rejon Góry Chełmskiej, na którym również znajdziemy liczne szlaki rowerowe oraz wspaniałe miejsca do podjazdów rodem z Gór.

 

Przez Koszalin przejeżdżamy licznymi trasami rowerowymi i możemy wyjechać praktycznie w każdym kierunku, natomiast kontynuując jazdę trasą nadmorską dojedziemy do Kołobrzegu.  Ścieżka rowerowa prowadzi przez Ustronie Morskie, Unieście i Mielno oraz liczne małe nadmorskie wsie. Praktycznie w każdej z tych miejscowości spotkamy bogatą bazę gastronomiczną i noclegową, pozwalającą nam nawet na podzielenie wycieczki na 2 dni. Niemniej trasa do Kołobrzegu z Dąbek jest trasą już dość wymagającą wynosi ona w obie strony ponad 100 km i z całą pewnością jest przeznaczona dla osób które systematycznie korzystają z uroków jazdy rowerem.

 

W przypadku wycieczki aktywnej rodziny proponujemy rozwiązanie przejazdu co najdalej do Koszalina, do na przykład Aquaparku, w którym to możemy spędzić przyjemnie czas pozostawiając bezpiecznie rowery w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Również przy aquaparku znajduje się góra Chełmska, o której wspominaliśmy wcześniej oferująca liczne atrakcje trasy rowerowe i wspaniałe miejsce na kawę i ciastko czyli restaurację w sanktuarium na szczycie Góry Chełmskiej.

 ZALOGUJ ADMIN | COOKIES | © LATONAFALI 2024