tel.: +48 515 451 217

biuro@latonafali.pl

nafali

09 kwietnia 2018

nad morzem kanałem jeziora bukowo

RODZINNIE, WE DWOJE, AKTYWNIE – WYCIECZKA NA KANAŁ DĄBKOWICKI

 

Aktywne spędzanie czasu w Dąbkach, wycieczka rowerowa, spacer z rodziną, wspólne plażowanie to wybrane formy spędzania czasu wolnego na kanale w Dąbkach. Urokliwe miejsce zachwyca wschodem i zachodem słońca, po wojennymi falochronami majestatycznie wznoszącymi się nad wodą oraz szeroką, drobnopiasczystą plażą.

 

 

Przez większość roku kanał jest otwarty i wody morskie Bałtyku migrują do jeziora Bukowo. Jednak w sezonie letnim, nad morzem działające wiatry oraz prądy morskie powodują zasypanie kanału na jego wlocie. Tworzy się niepowtarzalna tama piaskowa oddzielająca kanał od Bałtyku. Wtedy jesteśmy nad morzem i nad jeziorem ponieważ formowane w ten sposób kąpielisko pozwala na zabawę w płytkiej wodzie nad malowniczą zatoką w Dąbkach. 

 

Wycieczka na kanał pomiędzy Uzdrowiskiem Dąbki a Dąbkowicami jest połączeniem aktywnego wypoczynku i plażowania. Rower, gokart, spacer, kajak czy wynajęta na przystani w Dąbkach łódka pozwolą nam się tam dostać w ok. godzinę. Odległość dzieląca najbliższe domki letniskowe w Dąbkach od kanału wynosi 8 km i jest to droga betonowa.

 


 

Naprawdę urokliwe widoki, niezurbanizowana natura, liczne ścieżki rowerowe i spacerowe, malownicze dukty leśne to obraz okolicy kanału dąbkowickiego. Naprawdę nad morzem jest niewiele miejsc, które dorównują temu pomnikowi przyrody. Szczególnie polecamy wycieczkę połączoną z plażowaniem w okolicy kanału, gdzie poczujemy swobodę i intymność.

 

 

Jest to miejsce niepowtarzalne, z nietypową dla rejonu przyrodą. Drobnoziarnisty piasek, zatoka kanału, wydmy oraz plaża trzykrotnie szersza niż w centrum Uzdrowiska Dąbki nadają temu miejscu charakter jak z filmu. Nad morzem z pewnością znajdziemy wiele miejsc, które zachwycają wczasowiczów. Nie mniej kanał dąbkowiki charakteryzuje niewielka liczba turystów, nawet w szczycie sezonu letniego w Dąbkach. Oczywiście domki Dąbki położone przy samym wejściu na trasę rowerową prowadzącą do tej atrakcji generują chętnych do plażowania, ale to naprawdę są niewielkie ilości. Trudno porównać  to miejsce do zwykłej plaży, napewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 ZALOGUJ ADMIN | COOKIES | © LATONAFALI 2024