tel.: +48 515 451 217

biuro@latonafali.pl

nafali

03 maja 2018

majówka

MAJÓWKA W UZDROWISKU DĄBKI

WEEKEND MAJOWY – POMYSŁY NA AKTYWNY WYPOCZYNEK

MAJÓWKA W DĄBKACH – TRASY ROWEROWE

 

Pogoda w Dąbkach w tym roku dopisała rewelacyjne. Wysokie temperatury, słonecznie oraz lekki wiatr towarzyszyły nam podczas weekendu majowego. Wyjątkowy układ dni wolnych od pracy pozwolił na wydłużenie 3 dni urlopu wypoczynkowego do 9. Wiele firm zdecydowało się również na przerwę w działalności na czas majówki. Dąbki były świetnie przygotowane na przyjęcie turystów.

 

Po raz pierwszy od zakończenia prac remontowych drogi krajowej 203 trasy rowerowe zapełniły się rowerzystami. Doskonale oznakowane, przygotowane logistycznie, szerokie trasy prowadzą z Dąbek do Jarosławca lub Kołobrzegu. Nie opuszczając szlaku rowerowego dojedziemy do powyższych miejscowości po drodze zwiedzając inne miejscowości nadmorskie. Bezproblemowa komunikacja pieszych, rowerzystów oraz samochodów pozwala na bezpieczne przemieszczanie się po całym Uzdrowisku.

 

Dodatkowo, wychodząc na przeciw obowiązującym standardom infrastrukturalnym ścieżki rowerowe zostały wyposażone w punkty serwisowe oraz ławki z możliwością przypięcia roweru i na przykład plażowanie czy zakupy. Trasy rowerowe w Dąbkach są ze sobą połączone, co pozwala na poruszanie się po całym Uzdrowisku rowerem z dziećmi. Szczególnie polecam wycieczkę rowerową nad jezioro Bukowo mierzeją dąbkowicką, trasa prowadzi przez malownicze wydmy do kanału łączącego morze z jeziorem.

 

MAJÓWKA W DĄBKACH – PLAŻOWANIE

Plaże w Dąbkach należą do najpiękniejszych w Polsce. Ich naturalna szerokość oraz łagodne zejście od lat ściągają turystów kusząc delikatnym, drobnoziarnistym piaskiem. Majowka również była świetną okazją do plażowania. Temperatury oraz słoneczna pogoda pozwoliły na plażowanie, ale woda niestety jeszcze nie ma temperatury pozwalającej na swobodną kąpiel. Nie mniej woda w morzu była na tyle ciepła, że można było pozwolić sobie na pierwsze kąpiele. Szerszy opis plaż w Dabkach znajduje się tutaj.

 

Plaża była bardzo dobrze przygotowana, wyrównana i posprzątana. Wejścia na plażę w Dabkach są również przygotowane pod wózki dziecięce oraz inwalidzkie. Na 4 wejściach na plażę, Uzdrowisko Dabki przystosowało je do bezpośredniego zjazdu po utwardzonej nawierzchni niemalże do samej wody. Szczegółowy plan wejść oraz możliwość skorzystania z bezpłatnego parkingu przedstawię w kolejnych wpisach.

 

NOCLEGI DABKI – OFERTY SPECJALNE NA MAJÓWKĘ

Noclegi w Dąbkach na weekend majowy były oczywiście możliwe w ośrodkach całorocznych. Ponadto, część bazy noclegowej Dąbki rozpoczęła już swoją sezonową działalność. Oferty specjalne dotyczyły w większości całościowego pobytu. Majowka miała 9 dni i ceny za taki pakiet dla rodziny z dziećmi w komfortowych warunkach np. domki letniskowe lub apartament wahały się w przedziale 700 – 1200 zł. Ceny za osobę od 20 – 40 zł.

 

Rok rocznie majówka staje się bardziej popularną formą wypoczynku, nie łączoną z głównym urlopem. Ze względu na różny układ dni wolnych, noclegi Dabki są możliwe w pakietach oraz w pojedynczych dobach. Częstokroć wczasowicze wybierają formę pakietową ze względu na korzystne rabaty i promocje noclegów w Dabkach. Specjalnie dla naszych czytelników przygotujemy raport cenowy z tego rocznej majówki.

 ZALOGUJ ADMIN | COOKIES | © LATONAFALI 2024