tel.: +48 515 451 217

biuro@latonafali.pl

nafali

01 czerwca 2018

jezioro bukowo dąbki

ATRAKCJE UZDROWISKA DĄBKI

CENTRUM SPORTÓW WODNYCH I REKREACYJNYCH DĄBEK

 

Sezon letni w pełni rozpoczęty, pogoda dopisała jak w Grecji, można więc rozpocząć wypoczynek.

Jezioro Bukowo Dąbki jest niepowtarzalnym na skalę krajową miejscem, ze względu na równą, niewielką głębokość, stosunkowo wysoką średnioroczną temperaturę oraz piaskowe dno. Powyższe atuty czynią je wyjątkowo bezpiecznym miejscem do uprawiania sportów wodnych oraz rodzinnego wypoczynku. W tym roku rozpoczęto również kompleksową modernizację infrastruktury mariny Dąbki oraz nabrzeża północnego.

 

180

ŚREDNIA GŁĘBOKOŚĆ /CM/

 

ATRAKCJA DLA AMATORÓW SPORTÓW WODNYCH

 

Jezioro Bukowo Dąbki było niegdyś zatoką morza bałtyckiego, w wyniku działania fal morskich zostało trwale oddzielone od morza piaskowa mierzeją. Obszary: jezioro Bukowo Dąbki oraz m. Bukowo od linii brzegowej zostały administracyjne włączone do ochronnego terenu Uzdrowiska Dąbki.

 

Jezioro Bukowo Dąbki jest genialnym miejscem do uprawiania windsurfingu, kajakarstwa, żeglowania, wolnego pływania oraz wędkowania. Obecnie na nabrzeżach jeziora Dąbek znajdziemy wiele czynnych wypożyczalni sprzętu wodnego oraz szkółek sportów wodnych. Największą popularnością oraz konkurencyjną ceną cieszą się: windsurfing, freestyle, speedbord, kajaki, żaglówki oraz rower wodny. Dąbki stale rozbudowują część rekreacyjną nabrzeża, a koniec głównych prac jest planowany w 2019 roku.

 

POLECANE PRZEZ TURYSTÓW

Urlopowicze w komentarzach najczęściej wybierali z atrakcji jeziora Bukowo Dąbki kajaki, rowery wodne oraz windsurfing. Koszty wynajęcia kajaków i roweru wodnego rozpoczynają się od 10 zł za 30 min, windsurfingu od 40 zł za 30 min. Jest to oczywiście wartość poglądowa, ceny są negocjowalne i zależne od czasu najmu, instruktora, jakości i wieku sprzętu, ilości osób oraz pozy sezonu w Dabkach. Zdecydowanie najtaniej Uzdrowisko Dąbki oferuje atrakcje w maju oraz wrześniu, ceny wzrastają w czerwcu i pod koniec sierpnia, a środek lipca i sierpnia to najwyższy i najdroższy sezon.

 

Rodzinnie polecamy wynająć rower wodny lub kajak. Mnogość urokliwych zatoczek, niewielka głębokość oraz urokliwy kanał łączący jezioro Bukowo z morzem bałtyckim to rewelacyjny pomysł na aktywne spędzanie czasu w Dąbkach. Indywidualnie oraz amatorom wrażeń polecamy szybkie żeglarstwo oraz windsurfing. Ponadto wyjątkowo bogato zarybione Bukowo jest rewelacyjnym miejscem dla wędkarzy.

 

KAJAKI DĄBKI

Szczególną popularnością cieszy się forma spędzania czasu wolnego, aktywnie oczywiście, na wycieczce kajakiem. Jezioro Bukowo Dąbki to bezpieczny akwen, z mnogimi malowniczymi zatoczkami, a zobaczenie wspaniałych miejsc jest niezwykle wygodne właśnie kajakiem. Opłyniecie całego akwenu, przy sprawnym tandemie zajmie ok. 4 godz. Dlatego dla rodzin z dziećmi lub drogi rekreacyjnej kajakowania:) szczególnie polecamy najem do 2 godz. Jest to wystarczająca ilość czasu która pozwoli na organizację ciekawej wycieczki. Miejscem wyjątkowo urokliwym jest kanał Szczuczy w Dąbkach, który jest naturalnym pomnikiem przyrody.

 

WINDSURFING DĄBKI

Struktura Jeziora Bukowo stwarza idealne warunki do uprawiania windsurfingu. Średnia równa głębokość, spokojne zejście z plaży, średni poziom wiatru oraz wielkość są jednym z najlepszych w Polsce miejsc do początków uprawiania tego niezwykłego sportu. W Uzdrowisku Dąbki funkcjonują dwie szkoły windsurfingu, ceny są konkurencyjne, sprzęt bardzo dobrej jakości. Więcej o zasadach, możliwościach oraz cennik windsurfing w Dąbkach przedstawimy w kolejnym wpisie.

 ZALOGUJ ADMIN | COOKIES | © LATONAFALI 2024