tel.: +48 515 451 217

biuro@latonafali.pl

nafali

02 kwietnia 2018

bornholm w jeden dzień

FAKULTATYWNA WYCIECZKA NA DUŃSKĄ WYSPĘ BORNHOLM Z UZDROWISKA DĄBKI.

 

Malownicze widoki, niepowtarzalne krajobrazy, urocze trasy rowerowe oraz przyroda w klimacie skandynawskim to właśnie Bornholm. Jednodniowa wycieczka z Dąbek na wyspę będzie z całą pewnością niezapomnianą atrakcją dla całej rodziny łącznie z dziećmi. Wyspa urzeka i potrafi zauroczyć, dlatego często jeden dzień to za mało na eksplorowanie tego wyjątkowego i osobliwego miejsca.

 

Wakacje są zatem świetną okazją żeby odwiedzić duńską wizytówkę, unikatowe miejsce oferujące wiele atrakcji turystom. Rewelacyjnie przygotowane trasy rowerowe, miejsca do wspinaczki z gotową infrastrukturą, trasy spacerowe na klifach oraz bogata oferta gastronomiczna z całą pewnością zaspokoją wszelakie gusta. Najważniejsze, że bardzo często pogoda jest odmienna od Dąbek, można więc w niepogodę w Dąbkach odwiedzić często słoneczne brzegi skandynawii.

 

 

DĄBKI – BORNHOLM CZYLI CZYM PŁYNĄĆ.

Optymalnym cenowo i jakościowo transportem na wyspę Bornholm z Dąbek jest prom z Portów: Darłowo i Kołobrzeg. Ceny za rejs za osobę dorosłą wahają się w przedziale 140-190 zł w dwie strony, za dzieci 80-140 zł, rower 40-60 zł. Rodziny z dziećmi mają oczywiście zniżki, ale nie są one wysokie i wynoszą ok. 10%. Przejazd do portu w Darłowie to koszt 5-7 zł z Dąbek, a do Kołobrzegu 14-20.

 

Prom z Darłowa kursuje znacznie rzadziej niż z Kołobrzegu, nie mniej raz w tygodniu można znaleźć rejs. Do portu dostaniemy się z Uzdrowiska Dąbki autobusem z każdego przystanku, dalej pieszo. Czas potrzebny na podróż do poru Darłowo to ok. 30 min. Bilety na rejs najlepiej kupić przez internet. Rejsy najczęściej rozpoczynają się o 7 rano, kończą ok. 21.

 

BORNHOLM PORT

BORNHOLM ZATOKA

BORNHOLM TEJN

BORNHOLM TRASY

 

WYCIECZKA NA WYSPĘ AKTYWNIE

Najpopularniejszą formą zwiedzania wyspy jest jej objazd rowerem. Trasy są przygotowane perfekcyjnie, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Po przepłynięciu promem z portu Darłowo do Nexo praktycznie odrazu możemy rozpocząć zwiedzanie wyspy. Zgodnie z informacjami od turystów najpopularniejsze są dwie pętle rowerowe: 80 i 60 km. Oczywiście dla wprawionych rowerzystów, dla rodzin z dziećmi polecamy najzwyczajniej podróż wzdłuż linii brzegowej – wersja wycieczki dla rodzin z dziećmi oraz dostępne domki letniskowe na wyspie poniżej.

Trasa 80 km.

 

 

Trasy rowerowe prowadzą przez miejscowości, gdzie każda z nich jest wyjątkowa i posiada indywidualne atrakcje. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem punktu widokowego, dobrej restauracji, kawiarni czy nawet punktu serwisowego. Mieszkańcy są bardzo przyjaźnie nastawieni i pomocni, panuje wakacyjna atmosfera, większość gości w sezonie letnim stanowią polscy turyści. 

Trasa 60 km.

 

 

Wycieczka z Uzdrowiska Dąbki na Bornholm to wspaniały pomysł na jednodniową wyprawę. Plan dla rodzin z dziećmi jest zależny oczywiście od możliwości przemieszczania się całej rodziny. Dlatego proponujemy przejazd wzdłuż linii brzegowej, obojętnie czy na południe czy północ z Nexo. Obydwa kierunki są bardzo atrakcyjne i bogato przygotowane pod wycieczkowiczów.

 

Atrakcje dla dzieci są w większości bezpłatne, w każdej gastronomii znajdziemy możliwości zajęcia naszych pociech. Ogólnodostępne są również place zabaw i miejsca na postój ze stolikami i ławeczkami. Gorąco proponujemy zabrać kanapki i napoje, zamiast w barze czas spędzony na świeżym powietrzu będzie niezapomnianą przygodą dla całej rodziny.

 ZALOGUJ ADMIN | COOKIES | © LATONAFALI 2024